۱۳۹۴ مرداد ۲۱, چهارشنبه

یک هزار معلم در زندان‌های کشور هستندخبرگزاری هرانا ـ معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از زندانی بودن حدود یک هزار معلم کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، مصطفی ناصری زنجانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که “چه تعدادی معلم در زندان‌ها هستند که آموزش و پرورش برای رفع حصر آنها تلاش می‌کند”، اظهار داشت: “حمایت حقوقی و قضایی آموزش و پرورش منوط به طرف مقابل است”.

وی افزود: “در این شرایط فرد اعلام درخواست کمک می‌کند و اگر زمینه مشکل وی اداری باشد وظیفه آموزش و پرورش است و باید کمک کنیم”.

ناصری زنجانی با اشاره به اینکه اگر مواردی غیر از موضوعات اداری باشد و بحث کلاه‌برداری از معلمی مطرح شود مشاوره خواهیم داد، خاطرنشان کرد: “در این شرایط آموزش و پرورش وظیفه‌ای ندارد، اما اگر به همکاران حقوقی آموزش و پرورش در کشور مراجعه کنند، مشاوره حقوقی می‌دهیم”.

وی تصریح کرد: “در برخی موارد مشکلاتی برای همکاران فرهنگی رخ می‌دهد و به عنوان نمونه در اثر تصادف معلم را بازداشت کرده‌اند و در آنجا خود را کارمند معرفی می‌کند و مشخص نیست که کارمند کجا هستند”.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به تعداد فرهنگیانی که به دلایل مختلف در زندان هستند اشاره و گفت: “آن میزانی که سازمان زندانها به آموزش و پرورش اعلام کرده است، حدود یک هزار معلم زندانی داریم”.

وی افزود: “در بین افراد معلمانی هستند که بدهکار، ورشکسته، مالباخته و افرادی که در اثر مشکلات خانوادگی موضوعاتی برای آنها به وجود آمده هستند که در مجموع یک هزار نفر هستند”.

ناصری زنجانی ادامه داد: “سازمان زندانها اعلام کرد که برخی از این افراد اعلام مشخصات و معلم بودن نکرده‌اند و اعلام کارمند بودن کرده‌اند و نمی‌توانیم از آنها در خصوص معلم بودن یا نبودن سوالی بپرسیم”.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر